BURÇ YORUMU


BURÇ YORUMU

Koç (21 Mart - 20 Nisan) HAFTALIK BURÇ YORUMU


Bugün zihniniz başka bir boyuttaymış gibi hissettiğiniz için başkalarıyla iletişim kurmakta zorlanabilirsiniz. Hayatta hızlı ve dairesel hareket etmenin önemini kavrayın ve takdir edin. Hızlı ve alışılmadık şeyler arayıp bulun, mesela bir derbiye gidin. Sokakta aşağı doğru yuvarlanan bir teneke kutu gibi basit bir şey zihninizi beklenmedik şekilde harekete geçirip hayatınıza farklı bir açıdan bakmanızı sağlayabilir.


Aklınızda yeni bir yöntem veya plan olabilir. Zihniniz daima aktif ve her şeyi analiz etmekten zevk alıyorsunuz. Belki de sevgilinizi mutlu eden şeyi anlamaya çalışıyorsunuzdur. Bu kişinin davranışını belirli kategorilere sokarak farklı psikolojik perspektifleri araştırıyor olabilirsiniz. Veya bir iş durumu hakkında dedektifçilik olabilirsiniz. İşyerinizde size yardımcı olacak yeni bir strateji geliştirebilirsiniz.


Bir şey veya birileri sizi büyük bir hamle yapmaya zorluyor olabilir. Bu hamleyi doğru yöne yaptığınızdan ve gücün rakamların altında yattığını unutmayın. Fethetmek için bir olmalıyız! Kendi aralarında kavga eden insan gruplarını tutmak, ağır basan bazı sorunları daha da kötüleştirir. Anahtar, birbirinizin farklılıklarını kabul etmek ve hepinizi etkileyen daha büyük konularda birlikte çalışmak olacaktır.


İş arkadaşlarınız bugün sizi evinizde ziyaret edebilir. Beklediğinizden daha uzun kalabilirler fakat bu olumlu bir gelişme. Daha fazla ümit vadeden girişimler ve hepsini başarıyla tamamlamak için size yollar açan bir sürü ilginç tartışmalar yapabilirsiniz. Sonunda ise dikkatiniz dağılır ve başka şeyler konuşmak isterseniz, sorun değil. Bazen rahatlamak ve kendinize vakit ayırmak iyi gelebilir.


Bugün kafan hayallerle dolu olacak. Yaratmak istediğin bir objenin görüntüsünü zihninde canladırıyor olabilirsin. Evinde yapabileceğin değişiklikleri de düşünüyorsun. Ev atmosferini yenilemek için güzel bir gün. Küçük aksaklıkları gidermek, badana yapmak veya duvar kağıtlarını değiştirmek için uygun bir gündesin.


İnsanlar sizin arkadaşlığınızı özlüyor olabilir. Fark edileceğinizi ya da takdir edileceğinizi bildiğiniz ortamlara katılmaya özen gösterin. Başkalarının hatalarını yargılamak yerine iyi yanlarını görmeye çalışın. Tüm yaptığınız arkalarından konuşmak ve sadece kişiliklerinin olumsuz yönlerini anmak olduğu takdirde insanlar sizi özlemekten vazgeçeceklerdir.     


Boğa (21 Nisan - 20 Mayıs)


Bugün zihniniz bitmemiş işlerden, artık aramanız gereken arkadaşlara, entelektüel ya da spiritüel konulara atlayarak saatte yüzlerce kilometre hızla çalışmaya meyilli olabilir. Bunun sonucunda, herhangi bir şey yapmak için enerjniz kalmadığını, dört bir yana dağıldığınızı hissedebilirsiniz. Durup biraz rahatlamaya ve derin derin nefes almaya çalışın. Bu, dikkatinizi toplamanıza yardımcı olacaktır. Yoksa gün bitene dek beyniniz yanabilir.


Aklınızın ve duygularınızın birbirleriyle sürekli etkileşim halinde olduğunu düşünebilirsiniz. Muhtemelen haklısınız, özellikle de yaratıcılığınız ve aşk hayatınız söz konusu olduğunda durum böyle. Peki bu iş ilişkileriniz için de geçerli mi? İş hayatınızda, duygularınızı tamamen ortaya çıkarmıyorsunuz, çünkü bunların fikirlerinizi etkileyeceğinden korkuyorsunuz. Bugün, gün ilerledikçe bunun birkaç örneğini görebilirsiniz.


Bir şeyler yapmanın en kolay yolunu bulmaya çalışın. Bazen en kolay yol en iyisidir. Çok çalışkan ve sistemli bir yapınız var ve iş yerinde fazladan saatler harcamaktan korkmuyorsunuz. Ama şu anda çok fazla iş yapıyor olabilirsiniz! İşleri kendiniz için çok zorlaştırmayın. Diğer çalışanlardan yardım almak için kendinize izin verin veya görevlerinizi kolaylaştırmak için yeni teknolojiler kullanın.


İş hayatında başarı önünüze çıkabilir, fakat bugün kendinizi biraz üzgün bulabilir ve bunun nedenini merak edebilirsiniz. Ancak bunun belli bir nedeni yok. Size olan durum ilk olarak bir hayalkırıklığı. Çünkü beyniniz artık endorfin üretmiyor. İkinci olarak ise, muhtemelen bundan sonra nereye gideceğinizi bilemiyorsunuz. Buna sadece siz karar verebilirsiniz. Kendiniz için yeni bir hedef belirleyin ve bu doğrultuda ilerleyin.

   

Bugün karışıklıktan kurtulmak için uygun bir gün. Evin köşelerine eşya yığınları birikmişse, eski kıyafetler, gazeteler, dergiler gibi, bugün bunlardan kurtulma fırsatın var. Dosyaları, kayıtları ayıklamak için de uygun bir gün. Tamamlanma ve başarı hissi yaşayacaksın; tabi eğer evindeki gereksiz eşyalardan kurtulup kendine ekstra alan yaratabilirsen.


İnsanlar sizi sık sık utangaç ve bir başınıza olarak görürler, ama tabii ki rahat olduğunuzda gerçekten çok açık olduğunuzu biliyoruz. Bugün diğerleriyle etkileşime geçmeyi olağandışı bir şekilde kolay bulacaksınız. Aslında, bugün oldukça girişken ve söyleyecek şeylerle dolu hissediyorsunuz. Bu yeni arkadaş canlısı davranışlarınız imajınız adına harikalar yaratıyor. Biraz işleri gevşetmen gerek ama.    


İkizler (21 Mayıs - 21 Haziran)


Bugün yüzleşmekten korkmayın, ancak bunu nazikçe yapmaya özen gösterin. Karşı tarafa düşman muamelesi yapmadan önce onun hassas yanına hitap edin. Fazla tehditkar yaklaşımlar insanları yıldıracaktır. Böyle bir durumda rakibiniz derhal savunmaya geçecek ve sorunu çözmek neredeyse olanaksız hale gelecektir.


Aklınız bugün kalbinize odaklanmış durumda. Duygularınız hakkında rasyonel düşünebildiğinizi göreceksiniz. Geri adım atın ve mevcut durumunuza farklı bir perspektiften bakın, böylece olayları daha net bir şekilde anlayabileceksiniz. Yaptıklarınız ve söylediklerinizin insanları nasıl etkilediğini bir düşünün. Sözlerinizin insanlar üzerinde düşündüğünüzden çok daha büyük bir etkisi var. Dikkatli ve hassas davranın.


Bir şey hakkında karar vermek sizin için zor olabilir, çünkü başkalarını görüşleri ve davranışları konusunda son derece titiz buluyorsunuz. Planınızı değiştirmenize neden olan yeni bilgilerle sizi sürekli bombalıyorlar. Önemli olan, başkalarının ne düşündüğü hakkında endişelenmeden planlarınıza devam etmektir. Başkalarının kafasını toplamasını beklemeyin. Bırakın kararları hakkında düşünsünler.


İçinizdeki Ram yüzünden, hepimizin yolculuk yaptığı büyük nehre katılmak sizin için oldukça zor hale geliyor. Küçük akıntılar sizi götürürken tek başınıza yolculuk etmek istiyorsunuz. Ancak, bu günler diğerlerine katılmaya çalışmanız için uygun zamanlar. Bazı olaylar, topluluk halinde hareket etmenin faydalarını size hatırlatabilir.


Bugün iş birliği ve birliktelikler üzerine kafa yoracaksın. Günün enerjisi her çeşit partnerliği etkiliyor. Sana hizmetlerini pazarlama konusunda destek olacak kişilerle iş birliğine gidebilirsin. Ya da finansal danışmanla çalışmaya başlayabilir veya iş alanındaki sorunların üstesinden gelmene yardımcı olacak bir avukat bulabilirsin. Profesyonel alanda başkalarıyla el ele verdiğinde kendini iyi hissedeceksindir. Tavsiye ve yardımlarına karşı açık ol!


İnsanlarla iletişim kurmakta başarılısınız ve kelimelerin ağzınızda düğümlenmesi çok sık meydana gelen bir durum değil. Ancak an itibariyle biraz nutkunuz tutulabilir. Gezegenler kendinizi telaşlı hissetmenize neden olabilir. Dikkatinizi korumakta zorlanabilirsiniz. Bir konuşma yapıyorsanız, başvurmanız gerekebileceği için elinizde birkaç not bulundurmalısınız. Ya da bir rapor yazıyorsanız, belgenizi hatalara karşı kontrol etmeniz gerekebilir.


Yazılım & Tasarım TasarimDa.Net